​PERSONALE

​Aino Nielsen

Lærer og skolevejleder

aino@sofierifbjerg.dk

Betina Dahlbom

Lærer

betina@sofierifbjerg.dk

Birgitte Rambusch

Køkkenassistent

birgitte@sofierifbjerg.dk

Camilla Stilling

viceforstander

camilla@sofierifbjerg.dk

Charlotte Guldbæk

Lærer

charlotte@sofierifbjerg.dk

Christian Stabel

Lærer

christian@sofierifbjerg.dk

Christine J Øksengaard

Økonomiansvarlig

kontor@sofierifbjerg.dk

Elsebeth Banke

Lærer, skolevejleder

elsebeth@sofierifbjerg.dk

Erik Borch

Pedel

Finsen

Lærer

finsen@sofierifbjerg.dk

Hanne Rasmussen

Lærer

hanneras@sofierifbjerg.dk

Hans Christian Eriksen

Lærer

hc@sofierifbjerg.dk

Helene Hansen

Helle Danielsen

Lærer

helle@sofierifbjerg.dk

Helle Dengsøe

Skolemor

helled@sofierifbjerg.dk

Henrik Bille

Lærer

henrikbille@sofierifbjerg.dk

Henrik Holse

Pedel

henrikholse@sofierifbjerg.dk

Jane Nørgaard

Jens Larsen

Lærer

jens@sofierifbjerg.dk

Jesper Valsted

Lærer

jesper@sofierifbjerg.dk

Jon H. Rasmussen

Lærer

jon@sofierifbjerg.dk

Klaus Jensen

Lærer

klaus@sofierifbjerg.dk

Klaus Rosqvist

Lærer

klausros@sofierifbjerg.dk

Kristian Ubbesen

Liv Reben Nielsen

Maida Bjegac

Lærer

maida@sofierifbjerg.dk

Marianne Jønson

Skolesekretær

marianne@sofierifbjerg.dk

Maiken Frederiksen

Lærer

maiken@sofierifbjerg.dk

Malene Frank

Forstander

malene@sofierifbjerg.dk

Mette Bøgard

Lærer

Mette Hougaard Jørgensen

Mette Pedersen

Maria Juul Martins

Lærer

maria@sofierifbjerg.dk

Marie Hammershøy Jensen

Lærer

marie@sofierifbjerg.dk

Nadia Bring Nielsen

Per Sofus Hansen

Lærer

perh@sofierifbjerg.dk

Samrian Storr

Rengøringsassistent

Simon Østerholm Pedersen

Søren Andersen

Lærer

soeren@sofierifbjerg.dk

Steen Hansen

Lærer

steen@sofierifbjerg.dk

Tine L. Jensen

Botræningslærer

Tobias Frantzen

Trine Pommenrencke

Lærer

trine@sofierifbjerg.dk

​Følg os på Facebook:

​OPLYSNINGER

Brarupvej 2 – 12

4840 Nørre Alslev

Telefon: 54 43 21 26

Vagttelefon: 20 92 11 18

Email: kontor@sofierifbjerg.dk

sikkermail@sofierifbjerg.dk

CVR nr. 14618600

​OM SKOLEN

Sofie Rifbjerg Efterskole er en skole for unge med særlige undervisningsbehov. Det er en skole for dig, der har svært ved at følge med i undervisningen på en normal skole.Det er vores mål, at du får en positiv oplevelse af dine egne kræfter og evner, og at du har en tryg dagligdag, hvor der er vægt på din personlige udvikling og støtte.