​PERSONALE

​Aino Nielsen

Lærer og skolevejleder

aino@sofierifbjerg.dk

Betina Dahlbom

Lærer

betina@sofierifbjerg.dk

Birgitte Rambusch

Køkkenassistent

birgitte@sofierifbjerg.dk

Camilla Stilling

viceforstander

camilla@sofierifbjerg.dk

Charlotte Guldbæk

Lærer

charlotte@sofierifbjerg.dk

Christian Stabel

Lærer

christian@sofierifbjerg.dk

Christine J Øksengaard

Økonomiansvarlig

kontor@sofierifbjerg.dk

Elsebeth Banke

Lærer, skolevejleder

elsebeth@sofierifbjerg.dk

Erik Borch

Pedel

Finsen

Lærer

finsen@sofierifbjerg.dk

Hanne Rasmussen

Lærer

hanneras@sofierifbjerg.dk

Hans Christian Eriksen

Lærer

hc@sofierifbjerg.dk

Helle Danielsen

Lærer

helle@sofierifbjerg.dk

Henrik Bille

Lærer

henrikbille@sofierifbjerg.dk

Henrik Holse

Pedel

henrikholse@sofierifbjerg.dk

Jens Larsen

Lærer

jens@sofierifbjerg.dk

Jesper Valsted

Lærer

jesper@sofierifbjerg.dk

Jon H. Rasmussen

Lærer

jon@sofierifbjerg.dk

Klaus Jensen

Lærer

klaus@sofierifbjerg.dk

Klaus Rosqvist

Lærer

klausros@sofierifbjerg.dk

Lisbeth Carlsen

Social og sundhedsassistent

lisbeth@sofierifbjerg.dk

Maida Bjegac

Lærer

maida@sofierifbjerg.dk

Marianne Jønson

Skolesekretær

marianne@sofierifbjerg.dk

Maiken Frederiksen

Lærer

maiken@sofierifbjerg.dk

Malene Frank

Forstander

malene@sofierifbjerg.dk

Mette Bøgard

Lærer

Mette Flindt

Køkkenleder

mette@sofierifbjerg.dk

Michael Madsen

Lærer

michael@sofierifbjerg.dk

Per Sofus Hansen

Lærer

perh@sofierifbjerg.dk

Samrian Storr

Rengøringsassistent

Søren Andersen

Lærer

soeren@sofierifbjerg.dk

Steen Hansen

Lærer

steen@sofierifbjerg.dk

Trine Pilgaard

Vikar

trinepil@sofierifbjerg.dk

Trine Pommenrencke

Lærer

trine@sofierifbjerg.dk

​Følg os på Facebook:

​OPLYSNINGER

Brarupvej 2 – 12

4840 Nørre Alslev

Telefon: 54 43 21 26

Vagttelefon: 20 92 11 18

Email: kontor@sofierifbjerg.dk

sikkermail@sofierifbjerg.dk

CVR nr. 14618600

​OM SKOLEN

Sofie Rifbjerg Efterskole er en skole for unge med særlige undervisningsbehov. Det er en skole for dig, der har svært ved at følge med i undervisningen på en normal skole.Det er vores mål, at du får en positiv oplevelse af dine egne kræfter og evner, og at du har en tryg dagligdag, hvor der er vægt på din personlige udvikling og støtte.